Як з'явився колючий дріт

Як з'явився колючий дріт

Великі композитори створюють твори, що вражають своєю гармонією та красою інтонацій, режисери знімають чудові картини, художники пишуть полотна неймовірної культурно-історичної цінності. Але, чи так ми захоплено захоплюємося тими, хто винайшов колючий дріт? Ні, адже цей винахід вплинув на хід історії, зробивши свій внесок в успіх жодної військової кампанії.

Отже, колючий дріт зобов'язаний своєю появою підприємливому фермерові Генрі Роузу з Іллінойсу, який у 1873 винайшов паркан для худоби. У конструкції цього паркану використовувалися спеціальні дощечки з шипами, що гарантують вищі стримуючі якості. Того ж року Генрі запатентував свій винахід і представив його на сільськогосподарській виставці у Де-Калбі. Добру ту виставку відвідували не лише фермери.

Джозеф Ф. Глідден зі своїми друзями та соратниками Джекобом Хейшем та Ісааком Еллвудом також був присутнім на цьому заході. Винахідники зацікавилися парканом Генрі Роуза і вже за кілька місяців розробили перші прототипи колючого дроту. https://egoza.com/ua/catalog/barbed-wire Щоправда, кожен із винахідників пішов своєю дорогою, що дозволило Елвуду та Гліддену уявити громадськості два схожі за функціоналом, але абсолютно різні за якістю виконання винаходу – колючий дріт.

Виявилося, що колючий дріт від Глідден має більш надійну конструкцію, реалізовану за рахунок використання спеціальних шипів, що розміщуються на вітому сталевому підставі. Новаторським був принцип фіксації шпильок на дроті. Кожен шип фіксувався на підставі ще одним шаром дроту, намотаного в місці з'єднання шипа і основи. Для винаходу колючого дроту Глідден використовував більш ранні розробки французького винахідника Луї Джанніна, втім саме Глідден зумів довести до логічного завершення його ідеї та напрацювання.

Усвідомивши комерційні перспективи колючого дроту, Глідден та Ісаак Елвуд відкривають спільне підприємство «I.L. Ellwood Manufacturing Company», яке з успіхом починає продавати колючий дріт на території США. У період із 1875 по 1900 рік виробничі обсяги випуску дроту зросли з 270 до 150 000 тонн.

На закінчення цієї історичної довідки хочеться наголосити на тому, що саме Джозеф Ф. Глідден вважається творцем колючого дроту.